Laita tämä talteen! Koko 2014 jalkapallon MM-kisaohjelma

Julkaistu: 7.12.2013 7:26

Jalkapallon MM-kisat 2014 Ensi kesänä pelattavan jalkapallon MM-turnauksen alkulohkot arvottiin perjantaina kisaisäntämaa Brasiliassa. Tässä otteluohjelma kokonaisuudessaan:



A-lohko: Brasilia, Kroatia, Meksiko, Kamerun.

  • 12.6. 23.00 Brasilia-Kroatia
  • 13.6. 19.00 Meksiko-Kamerun
  • 17.6. 22.00 Brasilia-Meksiko
  • 19.6. 01.00 Kamerun-Kroatia
  • 23.6. 23.00 Kamerun-Brasilia
  • 23.6. 23.00 Kroatia-Meksiko


B-lohko: Espanja, Hollanti, Chile, Australia.

  • 13.6. 22.00 Espanja-Hollanti
  • 14.6. 01.00 Chile-Australia
  • 18.6. 22.00 Espanja-Chile
  • 18.6. 19.00 Australia-Hollanti
  • 23.6. 19.00 Australia-Espanja
  • 23.6. 19.00 Hollanti-Chile


C-lohko: Kolumbia, Kreikka, Norsunluurannikko, Japani.

  • 14.6. 19.00 Kolumbia-Kreikka
  • 15.6. 04.00 Norsunluurannikko-Japani
  • 19.6. 19.00 Kolumbia-Norsunluurannikko
  • 20.6. 01.00 Japani-Kreikka
  • 24.6. 23.00 Japani-Kolumbia
  • 24.6. 23.00 Kreikka-Norsunluurannikko


D-lohko: Uruquay, Costa Rica, Englanti, Italia.

  • 14.6. 22.00 Uruguay-Costa Rica
  • 15.6. 01.00 Englanti-Italia
  • 19.6. 22.00 Uruguay-Englanti
  • 20.6. 19.00 Italia-Costa Rica
  • 24.6. 19.00 Italia-Uruguay
  • 24.6. 19.00 Costa Rica-Englanti


E-lohko: Sveitsi, Ecuador, Ranska, Honduras.

  • 15.6. 19.00 Sveitsi-Ecuador
  • 15.6. 22.00 Ranska-Honduras
  • 20.6. 22.00 Sveitsi-Ranska
  • 21.6. 01.00 Honduras-Ecuador
  • 25.6. 23.00 Honduras-Sveitsi
  • 25.6. 23.00 Ecuador-Ranska


F-lohko: Argentiina, Bosnia ja Hertsegovina, Iran, Nigeria.

  • 16.6. 01.00 Argentiina-Bosnia ja Hertsegovina
  • 16.6. 22.00 Iran-Nigeria
  • 21.6. 19.00 Argentiina-Iran
  • 22.6. 01.00 Nigeria-Bosnia ja Hertsegovina
  • 25.6. 19.00 Nigeria-Argentiina
  • 25.6. 19.00 Bosnia ja Hertsegovina-Iran


G-lohko: Saksa, Portugali, Ghana, USA.

  • 16.6. 19.00 Saksa-Portugali
  • 17.6. 01.00 Ghana-USA
  • 21.6. 22.00 Saksa-Ghana
  • 23.6. 01.00 USA-Portugali
  • 26.6. 19.00 USA-Saksa
  • 26.6. 19.00 Portugali-Ghana


H-lohko: Belgia, Algeria, Venäjä, Etelä-Korea.

  • 17.6. 19.00 Belgia-Algeria
  • 18.6. 01.00 Venäjä-Etelä-Korea
  • 22.6. 19.00 Belgia-Venäjä
  • 22.6. 22.00 Etelä-Korea-Algeria
  • 26.6. 23.00 Etelä-Korea-Belgia
  • 26.6. 23.00 Algeria-Venäjä


Neljännesvälierät

  • 28.6. 19.00 1A-2B (ottelu 49)
  • 28.6. 23.00 1C-2D (ottelu 50)
  • 29.6. 19.00 1B-2A (ottelu 51)
  • 29.6. 23.00 1D-2C (ottelu 52)
  • 30.6. 19.00 1E-2F (ottelu 53)
  • 30.6. 23.00 1G-2H (ottelu 54)
  • 1.7. 19.00 1F-2E (ottelu 55)
  • 1.7. 23.00 1H-2G (ottelu 56)


Puolivälierät

  • 4.7. 19.00 53 voittaja-54 voittaja (ottelu 58)
  • 4.7. 23.00 49 voittaja-50 voittaja (ottelu 57)
  • 5.7. 19.00 55 voittaja-56 voittaja (ottelu 60)
  • 5.7. 23.00 51 voittaja-52 voittaja (ottelu 59)


Välierät

  • 8.7. 23.00 57 voittaja-58 voittaja
  • 9.7. 23.00 59 voittaja-60 voittaja


Pronssiottelu

  • 12.7. 23.00


Loppuottelu

  • 13.7. 22.00

Lähde: Fifa.com

Kommentit

Tuoreimmat