MM-KISOJEN OTTELUOHJELMA

Julkaistu: 1.5.2013 17:25

Vuoden 2013 MM-turnaus pelataan sekä Helsingissä (H) että Tukholmassa (T). Mitaliottelut; välierät, pronssiottelu ja finaali pelataan Tukholmassa. Alkupelit pelataan kahdessa lohkossa, toinen Helsingissä (H) ja toinen Tukholmassa (T).

Perjantai 3.5.
Klo 16.15 Ranska-Slovakia (Helsinki, myöhemmin H)
Klo 17.15 Tshekki-Valko-Venäjä (Tukholma, myöhemmin T)
Klo 20.15 Suomi-Saksa (H)
Klo 21.15 Ruotsi-Sveitsi (T)

Lauantai 4.5.
Klo 12.15 USA-Itävalta (H)
Klo 13.15 Norja-Slovenia (T)
Klo 16.15 Venäjä-Latvia (H)
Klo 17.15 Kanada-Tanska (T)
Klo 20.15 Suomi-Slovakia (H)
Klo 21.15 Tshekki-Ruotsi (T)

Sunnuntai 5.5.
Klo 12.15 Ranska-Itävalta (H)
Klo 13.15 Valko-Venäjä-Slovenia (T)
Klo 16.15 Saksa-Venäjä (H)
Klo 17.15 Sveitsi-Kanada (T)
Klo 20.15 Latvia-USA (H)
Klo 21.15 Norja-Tanska (T)

Maanantai 6.5.
Klo 16.15 Saksa-Slovakia (H)
Klo 17.15 Sveitsi-Tshekki (T)
Klo 20.15 Suomi-Ranska (H)
Klo 21.15 Ruotsi-Valko-Venäjä (T)

Tiistai 7.5.
Klo 16.15 Itävalta-Latvia (H)
Klo 17.15 Slovenia-Tanska (T)
Klo 20.15 Venäjä-USA (H)
Klo 21.15 Kanada-Norja (T)

Keskiviikko 8.5.
Klo 16.15 Itävalta-Saksa (H)
Klo 17.15 Slovenia-Sveitsi (T)
Klo 20.15 USA-Suomi (H)
Klo 21.15 Norja-Ruotsi (T)

Torstai 9.5.
Klo 16.15 Venäjä-Ranska (H)
Klo 17.15 Tshekki-Tanska (T)
Klo 20.15 Slovakia-Latvia (H)
Klo 21.15 Ruotsi-Kanada (T)

Perjantai 10.5.
Klo 16.15 Slovakia-Itävalta (H)
Klo 17.15 Slovenia-Tshekki (T)
Klo 20.15 Venäjä-Suomi (H)
Klo 21.15 Valko-Venäjä-Kanada (T)

Lauantai 11.5.
Klo 12.15 USA-Ranska (H)
Klo 13.15 Sveitsi-Tanska (T)
Klo 16.15 Suomi-Itävalta (H)
Klo 17.15 Ruotsi-Slovenia (T)
Klo 20.15 Saksa-Latvia (H)
Klo 21.15 Norja-Valko-Venäjä (T)

Sunnuntai 12.5.
Klo 16.15 USA-Saksa (H)
Klo 17.15 Kanada-Tshekki (T)
Klo 20.15 Slovakia-Venäjä (H)
Klo 21.15 Norja-Sveitsi (T)

Maanantai 13.5.
Klo 16.15 Latvia-Ranska (H)
Klo 17.15 Tanska-Valko-Venäjä (T)
Klo 20.15 Itävalta-Venäjä (H)
Klo 21.15 Kanada-Slovenia (T)

Tiistai 14.5.
Klo 12.15 Slovakia-USA (H)
Klo 13.15 Valko-Venäjä-Sveitsi (T)
Klo 16.15 Ranska-Saksa (H)
Klo 17.15 Tshekki-Norja (T)
Klo 20.15 Latvia-Suomi (H)
Klo 21.15 Tanska-Ruotsi (T)
              
Puolivälierät
Torstai 16.5.
Klo 13.00 Venäjä-USA (H)
Klo 15.45 Sveitsi-Tshekki (T)
Klo 18:30 Suomi-Slovakia (H)
Klo 21.15 Kanada-Ruotsi (T)

Lauantai 18.5.
Klo 16.00 Suomi-Slovakia/Kanada-Ruotsi (T)
Klo 20.00 Venäjä-USA/Sveitsi-Tshekki (T)

Sunnuntai 19.5.
Klo 17.00 Pronssiottelu (T)
Klo 21.30 Finaali (T)

Kommentit

Tuoreimmat

IS Ravit uudistui - tutustu!

» Raviuutiset
» Päivän ravit: lähtölistat + vihjeet
» Totovihjeet
» Tallikommentit
» Ravitähdet
» Tulevat ravit
» Hevostilastot
» Tulokset
» Fintoton pelipalvelu