yn_sotshi2014_blank

Sotshin olympialaisten koko kisaohjelma ja tv-lähetykset

Julkaistu: 6.2.2014 6:00

SOTSHIN KISAOHJELMA Alla löydät Sotshin olympialaisten päiväkohtaisen kisaohjelman - tv-tietoineen.

 

TIISTAI 18.2.

Alppihiihto
09.00 N Suurpujottelu, 1. lasku
12.30 N Suurpujottelu, 2. lasku
Curling
07.00, 12.00 ja 17.00 N ja M Tie-breaker-ottelut (tarvittaessa)
Freestyle
15.45 M Lumikouru, karsinta
19.30 M Lumikouru, finaali
Jääkiekko
10.00 M Putoamiskarsintaa
10.00 N Sijoitusottelu 7–8
14.30 M Putoamiskarsintaa
14.30 N Sijoitusottelu 5–6
19.00 M Putoamiskarsintaa
19.00 M Putoamiskarsintaa
Kaukalopikaluistelu
11.30 N 1000 m alkuerät
12.17 M 500 m alkuerät
12.56 N 3000 m viesti, finaali
Kelkkailu
17.15 N Rattikelkka, 1. lasku
18.23 N Rattikelkka, 2. lasku
Pikaluistelu
15.00 M 10000 m
Yhdistetty
11.30 Suurmäki
14.00 Hiihto 10 km
 
Televisio
08.45 TV2 N Suurpujottelu
10.00 TV2 M Jääkiekon pudotuspelit
11.20 Fem Yhdistetyn mäki
12.30 TV2 N Suurpujottelu. Yhdistetty
12.30 Fem Curling
14.30 Fem M Jääkiekon pudotuspeli
14.45 TV2 N Short track, M Freestyle
17.00 TV1 M Freestyle, M Pikaluistelu
18.00 TV2 Kisastudio
18.45 TV2 M Jääkiekon pudotuspelit
19.45 Fem M Freestyle, Kooste M Jääkiekon pudotuspelit
21.15 TV2 Kisastudio
 

KESKIVIIKKO 19.2.

Alppihiihto
09.00 M Suurpujottelu, 1. lasku
12.30 M Suurpujottelu, 2. lasku
Ampumahiihto
16.30 Sekaviesti 2x6 km N + 2x7,5 km M
Curling
12.00 N Välierät
17.00 M Välierät
Jääkiekko
10.00 M Puolivälierä
14.30 M Puolivälierä
19.00 M Puolivälierä
19.00 M Puolivälierä
Kelkkailu
18.15 N Rattikelkka, 3. lasku
19.23 N Rattikelkka, 4. lasku
Lumilautailu
07.15 M Parisuurpujottelu, karsinta (11.00 neljännesvälierät, 11.24 puolivälierät, 11.37 välierät, 11.44 finaali)
08.15 N Parisuurpujottelu, karsinta (11.55 neljännesvälierät, 12.19 puolivälierät, 12.35 välierät, 12.43 finaali)
Maastohiihto
11.15 M ja N Pariviesti (p), alkuerät
13.45 M ja N Pariviesti (p), loppukilpailut
Pikaluistelu
15.30 N 5000 m
Taitoluistelu
17.00 N Lyhytohjelma
 
Televisio
07.00 Fem Lumilautailu
08.45 TV2 M Suurpujottelu
10.00 TV2 M Jääkiekon puolivälierä
11.10 Fem Maastohiihdon joukkuesprintti
12.30 TV2 M Suurpujottelun. Lumilautailu
13.00 Fem N Curling. Maastohiihdon joukkuesprintti
14.30 TV2 M Jääkiekon puolivälierä
15.00 Fem N Curling, Ampumahiihdon sekaviesti
17.00 TV1 N Pikaluistelu
18.00 TV2 Kisastudio
18.35 Fem Taitoluistelu
18.45 TV2 M Jääkiekon puolivälierä
19.45 Fem Taitoluistelu
21.30 TV2 Kooste M Jääkiekon neljännestä puolivälierästä
22.10 TV2 Kisastudio ja N Rattikelkkailu ja M Curling
 

TORSTAI 20.2.

Curling
10.30 N Pronssiottelu
15.30 N Loppuottelu
Freestyle
09.45 M Skicross, karsinta
11.30 M Skicross, neljännesvälierät
12.05 M Skicross, puolivälierät
12.25 M Skicross, välierät
12.39 M Skicross, finaali
16.30 N Lumikouru, karsinta
19.30 N Lumikouru, finaali
Jääkiekko
14.00 N Pronssiottelu
19.00 N Loppuottelu
Taitoluistelu
17.00 N Vapaaohjelma
Yhdistetty
10.00 Suurmäen joukkuekilpailu
13.00 4x5 km hiihto
 
Televisio
09.30 TV2 M Freestyle
09.50 Fem Yhdistetyn joukkuemäki
11.00 Fem N Curling
11.30 TV2 M Freestyle, Yhdistetyn viesti
14.00 TV2 N Jääkiekon pronssiottelu, N Freestyle
15.30 Fem N Curling
17.00 TV1 N Freestyle
18.00 TV2 Kisastudio
18.45 TV2 Taitoluistelu N
19.00 Fem N Jääkiekon loppuottelu
19.50 Fem N Jääkiekon loppuottelu
21.15 TV2 N Freestyle
21.40 TV2 Kisastudio
 

PERJANTAI 21.2.

Alppihiihto
14.45 N Pujottelu, 1. lasku
18.15 N Pujottelu, 2. lasku
Ampumahiihto
16.30 N 4x6 km viesti
Curling
10.30 M Pronssiottelu
15.30 M Loppuottelu
Freestyle
09.45 N Skicross, karsinta
11.30 N Skicross, neljännesvälierät
12.05 N Skicross, puolivälierät
12.25 N Skicross, välierät
12.39 N Skicross, finaali
Jääkiekko
14.00 M Välierä
19.00 M Välierä
Kaukalopikaluistelu
18.30 M 500 m, puolivälierät
18.44 N 1000 m, puolivälierät
19.15 M 5000 m viesti, välierät
19.23 N 1000 m, välierät
19.46 M 500 m, finaali
19.56 N 1000 m, finaali
20.21 M 5000 m viesti, finaali
Pikaluistelu
15.30 M ja N joukkuetakaa-ajo, 1/2 päivä
 
Televisio
09.35 TV2 N Freestyle
10.30 TV2 M Curlingin pronssiottelu
11.25 Fem N Freestyle
13.00 TV2 Kooste N Freestyle skicrossfinaali
14.00 TV2 M Jääkiekon välierä, N Ampumahiihtoviesti
14.40 Fem N Pujottelu
16.00 Fem M Curling
17.00 TV1 N Ampumahiihtoviesti
18.00 TV2 Kisastudio
18.15 Fem N Pujottelu
18.45 TV2 M Jääkiekon välierä
21.30 TV2 Kisastudio
22.10 TV2 M ja N Short track
 

LAUANTAI 22.2.

Alppihiihto
14.45 M Pujottelu, 1. lasku
18.15 M Pujottelu, 2. lasku
Ampumahiihto
16.30 M 4x7,5 km viesti
Jääkiekko
17.00 M Pronssiottelu
Kelkkailu
18.30 ja 20.00 Neljän miehen rattikelkat, 1. ja 2. lasku
Lumilautailu
07.15 N Paripujottelu, karsinta (12.10 neljännesvälierät, 12.41 puolivälierät, 12.50 välierät, 12.58 finaali)
08.15 M Paripujottelu, karsinta (11.15 neljännesvälierät, 11.39 puolivälierät, 11.47 välierät, 11.59 finaali)
Maastohiihto
11.30 N 30 km (v, yhteislähtö)
Pikaluistelu
15.30 M ja N joukkuetakaa-ajo, 2/2 päivä
Taitoluistelu
18.30 Loppunäytös
 
Televisio
10.00 TV2 Lumilautailun paripujottelu
11.30 TV2 N Maastohiihto 30 km
13.30 TV2 Lumilautailun paripujottelu, M Alppihiihto
16.15 TV2 M Pikaluistelu
16.25 Fem M Ampumahiihtoviesti, M Pujottelu
17.00 TV2 M Jääkiekon pronssiottelu
20.00 TV2 N Pikaluistelu, Rattikelkkailu, Taitoluistelun loppunäytös
22.10 TV2 Taitoluistelun loppunäytös
 

SUNNUNTAI 23.2.

Jääkiekko
14.00 M Loppuottelu
Kelkkailu
11.30 ja 13.00 Neljän miehen rattikelkat, 3. ja 4. lasku
Maastohiihto
09.00 M 50 km (v, yhteislähtö)
Päättäjäiset
18.00–20.30
 
Televisio
08.45 TV2 M Maastohiihto 50 km
11.30 TV2 Rattikelkkailu
12.40 TV2 Rattikelkkailu
14.00 TV2 M Jääkiekon loppuottelu
17.00 TV2 Kisastudio
18.00 TV2 Päättäjäiset
sotshi-2014 Tänään tulessa

Kommentit

Tuoreimmat